NAUJOJI BUITINIŲ PRIETAISŲ ENERGIJOS ETIKETĖ

HTML5 Icon 

Energijos vartojimo efektyvumo etiketės pirmą kartą buvo pradėtos naudoti prieš 20 metų, siekiant padėti vartotojams suprasti perkamo buitinio prietaiso energijos suvartojimo efektyvumą. Gaminiai buvo įvertinti kategorijomis nuo A iki G,  tačiau  dėl nuolat vykstančios technologinės raidos daugiau gaminių imta žymėti A+, A++ ir A+++.  ar dar aukštesnės klasės etikete, todėl atėjo laikas adaptuoti esamą energijos vartojimo efektyvumo etiketę.

Nuo 2021 m. kovo mėn. vietoj anksčiau naudotų A+++–D klasių skalės, kategorijos bus sugrąžintos į pradinę A-G klasių skalę, kurioje A (žalia) yra efektyviausia, o G (raudona) – mažiausiai efektyvi elektros įranga. 

Svarbiausias naujųjų energijos vartojimo efektyvumo etikečių pokytis yra energijos vartojimo efektyvumo klasių su pliusais, pavyzdžiui, A++, pašalinimas. Energijos suvartojimui matuoti ir etiketės klasei nustatyti taip pat bus naudojami nauji metodai. Be to, taip pat galėsite gauti išsamesnės informacijos apie gaminį tiesiogiai nuskenuodami QR kodą, kuris bus pateiktas energijos vartojimo efektyvumo etiketėje. Nuo 2021 m. Kovo mėnesio nuskenavę QR kodą galėsite patekti į ES valdomą duomenų bazę. Čia galima peržiūrėti ir atsisiųsti visų prietaisų, kuriems reikalinga naujoji energijos vartojimo efektyvumo etiketė, duomenų lapus. Duomenų bazę taip pat galima pasiekti internetu.

Nauja etikečių išvaizda

HTML5 Icon 

Kas keičiasi

•    Dingsta pliusai ir atsiranda naujomis spalvomis pažymėtos naujos energijos klasės (A-G) - produktas, kurio našumas yra toks pat kaip ir anksčiau, priskiriamas naujai klasei,
•    A klasė skirta pažangiausiems įrenginiams,
•    Atsiranda QR kodas, nurodantis internetinę produkto kortelę EPREL duomenų bazėje
•    Atsiranda naujų piktogramų, informuojančių apie konkretaus įrenginio savybes,
•    Pasirodo triukšmo klasių skalė - tyliausi prietaisai gauna A klasę, o garsiausi - D klasę,
•    Keičiasi įrenginio parametrų skaičiavimo taisyklės, pvz., skalbimo mašinų ir indaplovių atveju.

Kas nesikeičia
Produktų efektyvumas. Jie išlieka vienodai draugiški aplinkai, tačiau priskiriami naujoms energijos klasėms (naujai spalvai).

Svarbu
Pliusų pašalinimas reiškia poreikį padidinti produktų efektyvumo skalę. Atsižvelgiant į vertinimo kriterijus pokyčius produktai, kurie anksčiau patekdavo į vieną kategoriją dabar gali pasiskirstyti po skirtingas energijos efektyvumo klases. Dėl to aukščiausios klasės A+++ modeliai gali būti priskirti į C, D ar kitą klasę, o A+ net ir į G klasę. Tačiau nėra vienos taisyklės, apibrėžiančios raidžių keitimą dėl skalės pakeitimo, išskyrus tai, kad A ir B yra rezervuotos visiškai naujiems, dar ekonomiškesniems modeliams. Gamintojai nuolat dirba tobulindami technologijas, o tai reiškia, kad rinkoje taip pat gali pasirodyti šiuolaikiniai aukščiausios klasės produktai. Tačiau kai kuriose reiklesnėse produktų grupėse galite nerasti B arba A raidėmis pažymėtos įrangos.

HTML5 Icon 

Kurioms gaminių kategorijoms taikomas naujas ženklinimas?

  • Televizoriai ir monitoriai
  • Šaldytuvai
  • Šaldikliai
  • Skalbyklės
  • Skalbyklės - džiovyklės
  • Indaplovės

Naujos lempučių ir lempų su stacionariais šviesos šaltiniais etiketės pasirodys rugsėjo 1 d., o kiti produktai turtintys energijos suvartojimo etikečių ženklinimą - per ateinančius metus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau: